Сервіси Веб 2.0 як засоби в науковій діяльності
- Dima Mashtalir
- Nov 12, 2019
- 2 min read
Освітня діяльність сьогодні зазнає значних змін, що зумовлено новими вимогами до членів суспільства і зміною освітньої парадигми. Якщо раніше основною задачею освіти вважалась передача знань, умінь і навиків учням, то сьогодні «перед освітою виникло складне двоєдине завдання: вона повинна осучаснюватися на основі новітніх технологій через широке впровадження у навчально-виховний процес ІКТ, а також – формувати в молоді риси, необхідні для успішної самореалізації в інформаційному суспільстві після завершення навчання в школі чи університеті».
Сучасна глобальна мережа Інтернет – це не лише сукупність комп’ютерних машин, об’єднаних між собою, а і велика кількість людей, об’єднаних між собою спільною роботою, обміном інформацією та дружбою. На сьогоднішній день створено багато спеціальних послуг (сервісів), за допомогою яких людство може обмінюватися своїми думками, пропозиціями, ідеями, творчими здібностями та корисною інформацією. Такі сервіси називають соціальними сервісами або Веб 2.0. Веб 2.0 – друге покоління мережевих сервісів Інтернету. На відміну від першого покоління сервісів (the mostly read-only Web) Веб 2.0 (the wildly read-write Web) дозволяє користувачам спільно діяти - обмінюватися інформацією, зберігати посилання та мультимедійні документи, створювати та редагувати публікації, тобто відбувається налагодження соціальної взаємодії.. Появу терміну Веб 2.0 прийнято пов‘язувати зі статтею Тіма О‘Рейлі «Що таке Веб 2.0». За Тімом О‘Рейлі «Веб 2.0 – це не просто інтеграція сервісів, це ідея використання колективного розуму».
Типологію соціальних сервісів здійснено у відповідності до видів діяльності членів мережевого співтовариства. Так до основних типів можна віднести:
· соціальні пошукові системи;
· засоби для збереження закладок;
·соціальні сервіси збереження мультимедійних ресурсів;
· мережеві щоденники (блоги);
· віківікі (wikiwiki);
· соціальні геосервіси.
Розглянемо більш докладно один із типів соціальних сервісів, а саме мережеві щоденники (блоги) і проаналізуємо їх можливості щодо використання у навчально-виховному процесі. Блог (англ. blog, від web log, "мережний журнал або щоденник подій") — це веб-сайт, основний вміст якого становлять записи, що регулярно додаються, оновлюється користувачем. Блог є специфічною формою організації спільноти користувачів навколо певного автора чи авторів блога.
Наведемо декілька прикладів різних блогів, створених з різними освітніми цілях:
-щоденник учителя «http://dnevnik-alla.blogspot.com/»;
- українська блогосфера «http://blogosphere.com.ua/»;
- світ інформатики «http://dyatlovaea.blogspot.com/»;
- уроки фізики «http://fizkab.blogspot.com/»;
- щоденник робіт учнів у проекті «Подарунокк для мами» «http://podarok77.blogspot.com/»;
-Flash, PHP та веб-програмування «http://nub.com.ua/»;
- твій друг Інтернет «http://intelol.blogspot.com/».
Comments